10 Enteresan Plaj

driftwood_beach

Tatil denilince akla gelen ilk şey olan plajın tanımını sizler için biraz değiştirmek istedik. İşte plajlara bakış açınızı değiştirebilecek 10 enteresan plaj…

10.Hidden Beach – Marieta Adaları

hidden_beach

Meksika hükümeti tarafından bir zamanlar askeri tatbikatlarda kullanılan adada meydana gelen büyük bir patlamayla açığa çıkan bu gizli kumsal, bir bombanın yaratabileceği en güzel krater. Turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen kumsal, yasalar ile çok dikkatli bir şekilde korunduğu için günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş. Bu gizli bölgeye geçmek için karanlık bir tünelden yüzmeniz gerekiyor.

 

9. The Baths – İngiliz Virjin Adaları

the_baths

Adada bulunan bu alan volkanik kaynaklı bir geçmişe işaret ediyor. The Baths, 1990 yılında bu yana milli park olarak korunuyor.İngiliz Virjin Adalarındaki kayalar arasında gizlenmiş havuzların zevkini çıkarın.

 

8. Maho Beach – Karayipler

maho-beach

Maho Kumsalı’nın en ilginç özelliği, adanın tek havaalanının pistinin ucunda olması. Muhteşem denizi ve kumsalında tatil keyfi yaparken hemen bir kaç metre yüksekliğinizden bir yolcu uçağı geçebiliyor. Uçaklar geçerken başınızı eğmek isteyeceksiniz!

 

7. Cave Beach – Algarve

algarve-caves-portugal

Algarve bölgesindeki bu mağara deniz sularının şekillendirmesiyle oluşmuş. Mağaraya sadece deniz üzerinden ulaşım sağlanabiliyor. Bu nefes kesici mağara-plajın keyfini çıkarın.

 

6. Boulders Beach – Güney Afrika

boulders_beach

Afrika’nın en ucundaki bu kumsal sadece turistleri ağırlamıyor! Kumsal, sayıları 3 bini aşan Afrika penguenlerine de ev sahipliği yapıyor. Hem denizin tadını çıkarmak hem de penguenleri görmek istiyorsanız, bu plaj sizin için biçilmiş kaftan.

 

5. Driftwood Beach – Georgia

driftwood_beach

Jekyll Adası’nın kuzeyinde bulunan Driftwood Beach, özellikle fotoğrafçılar için bir cennet sayılır. Dalgaların taşıdığı kütüklerin oluşturduğu muhteşem manzaraya tanık olun.

 

4. Glass Beach – Kaliforniya

glass_beach

Çöplük olarak kullanılan bu sahilde kırılan cam ve şişe parçaları zamanla aşınarak değişik şekilere bürünmüştür ve göze hoş gelen küçük şekilli camlar tüm sahili kaplamıştır. Plajdaki rengarenk cam taşlar heyecan verici bir görüntü oluşturuyor.

 

3. Pink Sand Beach – Bahamalar

pinksand

Pembe kumlar foraminifera denen özel bir tür kırmızı-pembe kabuklu hayvanların kalıntılarından oluşuyor, öldüklerinde bu kabuklar kalıyor ve rüzgar bunları ezip, taş ve diğer kalıntılarla birleştirerek bu şahane görüntüyü ortaya çıkarıyor.

 

2. The Beach of the Cathedrals – Ribadeo

amazing-unusual-beaches-18

Doğanın kendi elleriyle biçimlendirdiği ender harikalardan biri olan Katedral Plajı, adını taşıdığı katedral şeklindeki kayalıklarıyla ünlü. Kayalıkların oluşturduğu manzara gerçekten olağanüstü.

 

1. Giant’s Causeway Beach – İrlanda

ireland

Giant’s Causeway (Devler Geçidi veya Devler Kaldırımı) Plajı, ilginç yer şekilleriyle ünlüdür. Bu şekiller 50-60 milyon yıl önceki volkanik bir faaliyetin eseridir. Lavın yeryüzüne çıkıp soğuması ve çatlaması bugün gördüğümüz muhteşem şekillerin oluşumuna yol açmıştır. Sayıları 40.000’i bulan bu sütunsu yapılardan en büyüğü 12 metre yüksekliğe sahiptir.

Etiketler:     , ,

RASTGELE

museum_thumb
Dünyanın En Ünlü 10 Müzesi
KATEGORİ: Gezi, Kültür & Sanat

Dünya genelinde, içerisinde birçok tarihi döneme ait eser barındıran çeşitli müzeler var. Tabii ki bu müzelerin hepsini gezmeniz çok zor ama bu müzeler arasından mutlaka görmeniz gerekenleri bir liste haline getirdik. 10. Orsay Müzesi –  Paris, Fransa Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan bir devlet müzesidir. Eski bir tren garından dönüştürülen müze Seine Nehri’nin sol yakasına kurulmuştur. […]

Devam

EN YENİLER

ada_thumb
Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi
KATEGORİ: Gezi

Dünyanın cennet köşelerinden olan birbirinden güzel ada ülkeleri… Ada ülkeleri, güzelliklerinin yanı sıra ayrı bir cazibeye sahip. Siz de bu cazibeye katılmaya ne dersiniz? İşte muhteşem cazibesiyle en güzel ada ülkeleri: 10. Sri Lanka Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. Tropikal bir iklime sahiptir. Sri Lanka çay tarımı […]

Devam

BİZE ULAŞIN

Görüşlerinizi iletmek için bize e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederiz!