Dünyanın En Çok Satan 10 Kitabı

thumb_kitap_2

Dünyanın en çok satan, en çok kişiye ulaşan kitapları bir liste haline getirdik. Bu listedeki kitaplar milyonlarca satışa ulaşmış!

10. Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code) – Dan Brown

kitap_10

Kitapta Hz. İsa ile ilgili tarihi sırlar ve Da Vinci’nin eserlerinde bu sırlarla ilgili ipuçları bıraktığına değinilir. New York Times’ın ‘en çok satanlar’ listesine 1 numaradan girmiştir. Eser yaklaşık 80 milyon adet satmıştır. (foto: www.openculture.com)

 

9. Ayişe (She) – H. Rider Haggard

kitap_9

Fantezi roman türlerinin klasiklerindendir. Kitap birçok kez filme çekilmiştir ve 1935-1965 yıllarında çekilen versiyonları başarılı olmuştur. Kitap yaklaşık 83 milyon satmıştır. (foto: www.flickr.com)

 

8. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe) – C.S.Levis

kitap_8

Narnia Günlükleri serisinin ikinci kitabıdır. Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, orta dünya yaratıklarından oluşan bir kitaptır. Eser 85 milyon satmıştır. (foto: childrenslitnarnia2010.blogspot.com)

 

7. On Küçük Zenci (And Then They Were None, Ten Little Niggers) – Agatha Christie

kitap_7

Kitabın ismi, hem eserde geçen malikanenin zenci adasında olmasından hem de özellikle meşhur On Küçük Zenci şiirinden gelmektedir. Roman en iyi 10 polisiye roman arasında yer almaktadır. Eser 100 milyon satmıştır. (foto: en.wikipedia.org)

 

6. Kızıl Köşkün Rüyası – Cao  Xueqin

kitap_6

Çin kurgu edebiyatının en büyük eserlerindendir. Eser  Çin halk dilinde yazılmıştır. Cao Xueqin kendi ailesini anlatır, aynı zamanda da Qing Hanedan’ının yükselişini ve çöküşünü yazıya döker. Eser 100 milyon satmıştır. (foto: www.tumblr.com)

 

5. Hobbit (The Hobbit) – J.R.R. Tolkien

kitap_5

Yüzüklerin Efendisi serisinin öncül kitabıdır, sinemaya uyarlanmıştır. Filmin yönetmenliğini Peter Jackson yapmıştır. 14 Aralık 2012 tarihinde vizyona girmiştir. Eser 100 milyon satmıştır. (foto: www.pastemagazine.com)

 

4. Küçük Prens (Le Petit Prince) – Antoine De Saint- Exupery

kitap_4

Eser Antoine De Saint- Exupery tarafından yazılmış, 1943 yılında yayınlanmıştır. Eserde bir çocuğun gözünden dünya anlatılmaktadır. 12 kez sinemaya uyarlanmıştır. Eser 150 milyon satmıştır. (foto: blogs.scientificamerican.com)

 

3. Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings) – J.R.R. Tolkien

kitap_3

Eserin büyük bir kısmı II. Dünya Savaşı olmak üzere 1937-1949 yılları arasında Tolkien tarafından yazılmıştır. Tolkien bu romanına, daha önceden yazmış olduğu Hobbit’in devamı olarak başlamıştır. Ancak sonunda Hobbit’ten çok daha büyük bir eser haline gelmiştir. Roman 150 milyon satmıştır. (foto: www.jaewooha.com)

 

2. İki Şehrin Hikayesi (A Tale of Two Cities) – Charles Dickens

kitap_2

1859 yılında Charles Dickens tarafından yazılmış olan bu eser, Fransız devrimi sırasında Paris ve Londra’da geçmektedir. Eser dünya çapında 200 milyon adet satmıştır. (foto: mackacademy.com)

 

1. Don Kişot – Miguel de Cervantes

kitap_1

İspanyol romancı Miguel de Cervantes’in eseridir. Modern batı edebiyatının en ünlü eserlerindendir. Basım yılı 1605 tir. Eser 315 milyon satmıştır.

Etiketler:     , ,

RASTGELE

kaplıca_thumb
Muhteşem Sıcak Su Kaynakları
KATEGORİ: Gezi

Şifalı su kaynakları yeraltının bize sunduğu güzelliklerden biridir. Birçok kişi rahatlamak ve arınmak için bu sıcak su kaynaklarını ziyaret eder. Görüntüleriyle bile ruhunuzu ferahlatan kaplıcalara bir göz atmanız gerek! 10. Beppu Japonya’nın güneyinde yer alır. Sıcak su kaynakları ve gayzerler turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Sayısı 2 bin 500’ü aşkın kaplıcaları ve 9 farklı su çeşidi […]

Devam

EN YENİLER

ada_thumb
Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi
KATEGORİ: Gezi

Dünyanın cennet köşelerinden olan birbirinden güzel ada ülkeleri… Ada ülkeleri, güzelliklerinin yanı sıra ayrı bir cazibeye sahip. Siz de bu cazibeye katılmaya ne dersiniz? İşte muhteşem cazibesiyle en güzel ada ülkeleri: 10. Sri Lanka Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. Tropikal bir iklime sahiptir. Sri Lanka çay tarımı […]

Devam

BİZE ULAŞIN

Görüşlerinizi iletmek için bize e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederiz!