En Etkileyici Mağaralar

thumb_magara_2

Mağaralar, aklımıza ilk olarak kasvetli yapıları getirse de, aralarında öyle güzelleri öyle büyüleyicileri vardır ki mutlaka gidip görmek isteyeceksiniz.

Mavi Mermer Mağaraları – Şili

magara_2

Patagonya’daki en etkileyici turistik merkezlerden birisidir. General Carera Gölü’nün kıyısında oluşan kalsiyum mineral oluşumu zamanla dalgalarla aşınarak ortaya böle muhteşem bir güzellik çıkarmıştır.

 

Kamış Flüt Mağarası (Reed Flute Cave) – Çin

magara_3

Bu mağara Çin’de bulunmaktadır. Bu mağaranın dünyaca ünlenmesini sağlayan şey; kendine özgü yapısı ve rengarenk olan aydınlatmasıdır.

 

Batu Mağarası- Malezya

magara_1

Malezya’nın başkenti  Kuala Lumpur’da yer almaktadır. Hinduların kutsal ibadet yeridir.Mağaraların girişinde dünyadaki en büyük Lord Murugan heykeli  sizleri bekliyor. Batu mağaraları toplamda 3 tane mağaradan oluşmaktadır.

 

Son Doong Mağarası – Vietnam

magara_4

Vietnam’ da yer almaktadır. Vietnam’ın balta girmemiş ormanlarında bulunan mağara; ilk defa 1991 yılında keşfedilmiştir.
Eisriesenwelt Buz Mağarası- Avusturya

magara_5

Avusturya’daki Eisriesenwelt Buz Mağarası bilinen en büyük buz mağaralarını içinde barındırmaktadır.Salzburg yakınlarındaki Tennengebirge Dağları üzerinde bulunan mağaranın küçük bir kısmı ziyarete açıktır.

 

Fantastik Çukur Mağara- Amerika

magara_6

Amerika kıtasının bilinen en derin çukur mağarasıdır, 178 metre derinliği vardır. Mağaranın içine atılan bir taş 8 saniye sonra yere çarpmaktadır.

 

Damlataş Mağarası – Türkiye

magara_7

Antalya’ nın Alanya ilçesinde deniz kıyısında bulunan bir mağaradır. 1948 yılında liman inşaatında kullanılmak üzere taş ocağı olarak tespit olunan bugünkü yerinde, bir dinamit ateşlenmesi sonucu bulunmuştur.  Binlerce sarkıt ve dikitle süslüdür.

 

Algarve Mağarası – Portekiz

algarve-caves-portugal

Lagos yakınlarındaki bu mağaraya sadece su yoluyla ulaşılabilmektedir. Mağara yılda 10 milyon ziyaretçiliğe ev sahipliği yapar.

 

Glowworm Mağaraları – Yeni Zelanda

magara_8

Mağara, sadece geceleri görülen, benzersiz bir ışık yayan ateş böceklerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu böcekler mağara hakkında merak uyandırmaktadır.

Etiketler:     , ,

RASTGELE

kedi
Dünyanın En Zengin Kedisiyle Tanışın
KATEGORİ: İlginç

Moda tasarımcısı Karl Lagerfeld‘in kedisi 2014 yılında iki reklamdan 3 milyon € kazandı. Böylece Choupette ismindeki üç yaşındaki siyam kedisi, dünyanın en zengin kedisi oldu. Choupette; Almanya’da bir araba, Japonya’da bir kozmetik reklamında rol aldı. Japon firması She Uemura için kamera karşısına geçtiğinde, bir güzellik reklamının yüzü olan ilk evcil hayvan olarak kayıtlara geçmiş oldu. 82 yaşındaki Lagerfeld, […]

Devam

EN YENİLER

ada_thumb
Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi
KATEGORİ: Gezi

Dünyanın cennet köşelerinden olan birbirinden güzel ada ülkeleri… Ada ülkeleri, güzelliklerinin yanı sıra ayrı bir cazibeye sahip. Siz de bu cazibeye katılmaya ne dersiniz? İşte muhteşem cazibesiyle en güzel ada ülkeleri: 10. Sri Lanka Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. Tropikal bir iklime sahiptir. Sri Lanka çay tarımı […]

Devam

BİZE ULAŞIN

Görüşlerinizi iletmek için bize e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederiz!