Ünlü İsimlerin Bilinmeyenleri

thumb_2_unlu
 • Alman Teorik Fizikçi Albert Einstein 9 yaşından sonra akıcı konuşmaya başlamıştır, ailesi onda zihin geriliği olduğunu bile düşünmüştür.
 • Bill Gates saniyede yaklaşık 200$ kazanmaktadır.
 • Pablo Picasso, parasızlık çektiği zamanlarda yaptığı resimleri yakarak ısınmıştır.
 • Arthur Conan Doyle, edebiyat tarihinin en zeki karakterlerinden biridir. Oğlunun I.Dünya Savaş’ında ölmesinin ardından kendini maneviyata adamıştır. Arkadaşı Harry Houdini’nin sihirli güçleri olduğunu kanıtlamak için kitaplarını yazarken gösterdiği kadar çaba göstermiştir.
 • Ünlü yazar Tolstoy tren istasyonunda donarak ölmüştür.
 • Telefonun mucidi Graham Bell 10 yaşına kadar eğitimini annesinden almıştır. Daha sonra ise işitme kaybı hastalığı nedeniyle okula başlamıştır.
 • Agatha Cristie yalnız bir çocukluk geçirmiştir. Ünlü yazar, öykülerine çocukluk yıllarında başlamıştır. Aşırı kıskançlık duygusundan ötürü kardeşleri özel okula gitmesine rağmen kendisinin evde öğrenim gördüğü bilinmektedir.
 • Thomas Edison, öğrenim gördüğü okul tarafından algılamasında yavaşlık tanısı konularak, okuldan uzaklaştırılmıştır. Bu zamanlarında en büyük destekçisi annesi olmuştur. Kariyerindeki başarısını annesine borçlu olduğunu şu sözü ile vurgulamıştır: “Benim mimarım annemdir. Benim başarılı olacağımdan çok emindi.”
 • Van Gogh, Yıldızlı Gece adlı resmini akıl hastanesindeyken tamamlamıştır.
 • Abraham Lincoln (ABD’nin 16’ncı başkanı), maddi imkansızlıklar nedeniyle okula gidememiştir. Çok sık kitap okumuş ve 18 ay boyunca eğitimli insanlardan ders almıştır.
 • Ünlü yazar Charles Dickens, yapıtları üzerinde çalışmadığı zamanlarda Paris Morg’unda vakit geçirmeyi tercih ederdi. Morgda olmadığı zamanlar Thames Nehri’nde görev yapan polislerle intihar edenlerin cansız bedenlerini aramayı seviyormuş.
 • Grant Wood, Amerikan Gotiği isimli ünlü resminde ilk olarak annesini resmetmek istemiştir. Ama daha sonra annesinin onu strese sokacağını düşünerek kız kardeşini annesinin yerine koyarak resmetmiştir.
Etiketler:     , ,

RASTGELE

papua_thumb
En Çok Dilin Konuşulduğu Ülke
KATEGORİ: İlginç

Birçok dilin  konuşulduğu bir ülkede insanların birbirleriyle anlaşması zor olmaz mı sizce? 19 resmi dili ve 856 tane konuşulan dil ile Papua Yeni Gine, dünyada en çok dilin konuşulduğu ülkedir. 7.059.653 nüfuslu ülkede hemen hemen her kabile farklı bir dil konuşmaktadır. Papua Yeni Gine, Okyanusya (Avustralya) Kıtası’nda bulunan bağımsız bir devlettir. Dünya’da en çok dilin […]

Devam

EN YENİLER

ada_thumb
Dünyanın En Güzel 10 Ada Ülkesi
KATEGORİ: Gezi

Dünyanın cennet köşelerinden olan birbirinden güzel ada ülkeleri… Ada ülkeleri, güzelliklerinin yanı sıra ayrı bir cazibeye sahip. Siz de bu cazibeye katılmaya ne dersiniz? İşte muhteşem cazibesiyle en güzel ada ülkeleri: 10. Sri Lanka Güney Asya’da, Hindistan’ın 31 kilometre güneyinde ve Hint Okyanusu’nda bulunan bir ada ülkesidir. Tropikal bir iklime sahiptir. Sri Lanka çay tarımı […]

Devam

BİZE ULAŞIN

Görüşlerinizi iletmek için bize e-mail adresimizden ulaşabilirsiniz. Değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederiz!